Jak dbać o dłonie w zimę?

Skóra dłoni jest bardzo delikatna i szybko wysycha. Zimą, kiedy temperatury są znacznie niższe, jest szczególnie narażona na odmrożenia, zaczerwienienia i pękanie. W tym okresie należy dłoniom poświęcić więcej uwagi niż w cieplejszych porach roku. Zobaczmy zatem co możemy zrobić, aby przynieść ulgę naszym dłoniom podczas mroźnych, zimowych dni.

W pierwszej kolejności należy się zaopatrzyć w dobry krem do rąk lub preparat, który nawilży i natłuści skórę dłoni. W drogeriach i aptekach można kupić specjalne kremy do stosowania w zimę, ale także można użyć balsamu do ciała czy kremu do twarzy. Najważniejsze jest to by specyfik miał gęstą konsystencję. Co prawda trudniej się wchłania, ale za to pozostawia na skórze grubą warstwę ochronną, dzięki czemu skóra w mniejszym stopniu jest narażona na chłodne warunki zewnętrzne. Dobry krem do rąk powinien spełniać kilka podstawowych zadań. Powinien hamować parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka, w skład kremu powinny wchodzić witamy, dzięki czemu skóra jest odżywiana, a poza tym krem powinien także chronić przed utratą ciepła.

Jeśli zauważymy, że skóra na dłoni jest sucha, podrażniona i popękana, możemy spróbować pomóc jej w regeneracji dzięki maseczkom do dłoni. Produkt ten staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet. Dzięki maseczce można w szybkim czasie zregenerować naskórek dłoni. Wystarczy na noc nałożyć grubą warstwę maseczki na dłonie, a rano skóra będzie na pewno w lepszym stanie. By wzmocnić efekt można założyć rękawiczki bawełniane.

Temperatura na zewnątrz może się przyczynić do odmrożeń, dlatego trzeba pomyśleć o tym jak można ogrzać dłonie. Bardzo ciekawym pomysłem są ogrzewacze do rąk. Takie małe ogrzewacze możemy mieć zawsze w torbie i użyć w razie potrzeby. Wystarczy zaopatrzyć się w dwie sztuki ogrzewaczy, a zawsze kiedy zrobi się nam zimno w dłonie, można je włożyć do kieszeni i poczuć przyjemne ciepło.

Wychodząc na zewnątrz należy przede wszystkim pamiętać o ciepłych rękawiczkach, które są niezbędnym elementem zimowej odzieży. Ciepłe, grube rękawice nie są domeną małych dzieci, każdy dorosły także powinien o nich pamiętać i mieć je przy sobie w kieszeni lub torbie.

Czasami nie zwracamy uwagi na stan naszych dłoni i jest to poważny błąd. Pielęgnacja dłoni w zimę jest bardzo ważna. Wystarczy kilka prostych sposobów, jak użycie kremu czy ogrzewacza do rąk, a skóra dłoni będzie miękka i nawilżona przez cały zimowy okres.

Dodaj komentarz